Katılım Koşulları

1. Oylama, http://pantenealtinkelebekodulleri.com/ internet sayfası üzerinden tüm kullanıcıların kullanımına açıktır ve ücretsizdir.

2. Katılımcıların, oylamaya katılım sağlamaları için login olmaları ve talep edilen tüm zorunlu bilgilerin doldurulması gerekmektedir.

3. http://pantenealtinkelebekodulleri.com/ uygulaması Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş (“Hürriyet”) ve Procter & Gamble Tüketim Malları A.Ş. (“P&G”) tarafından hazırlanıp yönetilmektedir. Söz konusu uygulama ve Hürriyet internet sayfası üzerinden toplanan veriler ve bunların işlenmesine ilişkin usul ve esaslar için Katılımcıların, internet sayfasında yer alan Gizlilik Politikası’nı http:// www.hurriyet.com.tr/veri-politikasi/ ve https://www.pg.com/privacy/turkish/privacy_statement.shtml incelemesi tavsiye edilir.

4. Oylama, 1. Tur olarak 20.09.2019'de başlayıp 05.10.2019 günü 23:59’da sona erecektir. 2. Tur olarak 03.01.2020'de başlayıp 13.02.2020 günü 23:59’da sona erecektir.

5. Katılımcı, oylama boyunca oluşturduğu ve seçtiği seçenekleri kendi rızasıyla paylaştığını uygulamaya katılarak kabul etmiştir.

6. Oylama tarihleri arasında “Pantene Altın Kelebek Ödülleri” kampanyası kapsamında http://pantenealtinkelebekodulleri.com/ internet sitesinde (ücretsiz) yayınlanacak forma; ad soyad, doğum tarihi, adres, e-mail, cinsiyet, saç tipi ve şampuan satın alma kararı (hepsi birlikte “kişisel veriler”)bilgilerini doldurarak, 20 Eylül - 05 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 1. tur oylamada; seçenekler arasından, konularında yılın en başarılı buldukları sanatçılarını işaretleyebilecek ya da kendi adayını diğer seçeneğine yazabilecektir ve 13 Ocak - 13 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 2. turda halk tarafından en çok oy almış ilk 10 aday arasından birine oy kullanabilecektir. Her dala katılım 1 adet oy ile sınırlı olup 30 dal olması nedeni ile kişinin en fazla katılım hakkı 30 adettir.

7. Katılımcılar tarafından belirtilen bilgilerin doğruluğu, yeterliliği ve ispatı katılımcıların sorumluluğundadır.

8. Hürriyet oylama boyunca, oylama sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde bilgisayar teknolojilerini kullanarak hile yapıldığını tespit etmesi durumunda katılımcının o ana kadarki bütün katılım verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme ve kullanıcıyı yarışmadan men etme hakkını saklı tutar. Ayrıca bu kişiler hakkında yasal işlem başlatma hakkı saklıdır.

9. Hürriyet, bu uygulamaya katılım esnasında, yarışmacıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden, Facebook mecrasından kaynaklanan sorunlardan ve her türlü teknik aksaklıklardan dolayı (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, vb.) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

10. Katılımcılar uygulama dahilinde verdikleri kişisel bilgilerinin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ederler. Kullanıcı yarışma süresince verdiği bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde bu durumu Hürriyet’e bildirmek ile yükümlüdür. Bilgilerin eksik veya yanlış olması nedeniyle kullanıcıya ulaşılamamasından ve bu nedenle oluşabilecek her türlü doğrudan veya dolaylı zarar hususunda Hürriyet kesinlikle sorumlu kabul etmez.

11. Oylama kaydı sırasında katılımcı tarafından yanlış beyan edilen bilgiler sebebi ile yaşanacak aksaklıklardan, Hürriyet sorumlu tutulamaz.

12. Hürriyet, katılımcıların kişisel verilerinin gizli tutulması konusunda 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Kurul Kararları uyarınca öngörülen uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbirleri almaktadır. Hürriyet' in mevzuatta öngörülen güvenlik önlemlerini almasına rağmen sisteme düzenlenebilecek saldırılar sonucunda, işlenen kişisel verilerin kanuni olmayan yollarla başkaları tarafından ele geçirilmesi hâlinde, Hürriyet bu durumu en kısa sürede ilgilisine ve Kurula bildirecektir. Katılımcıların, kişisel verileri katılım koşullarının 19. maddesinde belirtilen amaçlarla sınırlı olarak Procter & Gamble Tüketim Malları A.Ş. ile paylaşılacaktır. Gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasında veri sorumlusu sıfatıyla Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş ve Procter & Gamble Tüketim Malları A.Ş. beraber sorumludurlar.

13. Hürriyet oylama tarihleri, katılım koşulları ve oylama ile ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

14. Hürriyet ve Procter & Gamble Tüketim Malları A.Ş. ve altlarındaki markalar oylamadan kaynaklı sonuçlar ve müşterilerin görüşlerini almak için iletişime geçebilecektir.

15. Oylamaya katılan herkes, bu kuralların onaylandığına dair ayrı bir işlem yapmasa bile bu şartları kabul etmiş sayılır.

16. Hürriyet önceden belirtmeksizin oylamayı durdurma ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

17. İşbu oylama içeriğinin tüm hakları münhasıran Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş’ ye aittir.

18. Bir kişi oylama içerisindeki kategorilere bir kere katılabilir.

19. Katılım koşullarının 6. maddesinde yer alan ve http://pantenealtinkelebekodulleri.com/ internet sayfası üzerinden oylamaya katılmak için paylaştığınız kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel. Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Hürriyet tarafından; oylamanın düzenlenmesi, yönetimi, sonuçlandırılması, kazananların belirlenmesi, iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, organizasyon ve etkinlik yönetimi ve Hürriyet tarafından diğer yarışmalar/uygulamalar için istatiksel veriler oluşturma amaçları ile elektronik olarak işlenmekte ve aynı amaçlarla iş ortağı P&G ile paylaşılmaktadır.

20. Procter & Gamble Tüketim Malları A.Ş.’ye ve altlarındaki markalara aktarılan kişisel veriler sadece işbu oylama kapsamında işlenmektedir.

21. Oylamanın sona ermesi veya işbu oylama kurallarının 10. ve 12. maddeleri ile sonuçların açıklanmasından sonra mevzuat doğrultusunda saklanması gerekmeyen katılımcılara ait kişisel veriler 6 (Altı) ay sonra Hürriyet, Procter & Gamble Tüketim Malları A.Ş. ve altlarındaki markalar ve yarışma kapsamında aktarılan tedarikçiler veya iş ortaklarının veri tabanlarından silinir. Veri aktarılan, yasal zorunlulukları kapsamında gerektiği ölçüde Kişisel Veriler’i saklayabilecektir.

22. Hürriyet ve Procter & Gamble Tüketim Malları A.Ş. ve altlarındaki markaların yarışmacılara ait kişisel verileri anonimleştirerek veri tabanlarında muhafaza etme hakları saklıdır.